Slapukai

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite „Supratau” ir toliau naudokitės svetaine. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Nesutinku
Abonementai E-parduotuvė Studijos Soliariumai Pažinkite savo odą VitaD'or ES projektai

Kokį vaidmenį vaidina vitaminas D žmogaus organizme?

Soliariumo nauda vyrams

Kokį vaidmenį vaidina vitaminas D žmogaus organizme?

Vitaminas D gerina vyrų vaisingumą

 

Depresija, nusilpęs imunitetas, astma, diabetas, nevaisingumas, vėžiniai susirgimai – tai šiuolaikinės ligos dėl kurių atsiradimo dažnai kaltinama netinkama mityba, nesveikas gyvenimo būdas ar stresas. Tačiau pastaruoju metu mokslininkai ir gydytojai vis garsiau kalba apie šių ligų ir vitamino D trūkumo sąsajas.

 

Vitaminas D gaminasi žmogaus organizme gaunant atitinkamą ultravioletinių spindulių (UV) kiekį, o Šiaurinėse šalyse, tarp kurių ir Lietuvoje, Saulė didžiąją metų dalį nepakyla virš horizonto tiek, kad gautume reikiamą šių spindulių kiekį. Tad ir vitamino D trūkumas šiose šalyse pasiekė pandeminį lygį, ko pasekmės – daug įvairių anksčiau minėtų susirgimų.

 

Apie vitamino D svarbą ir alternatyvius jo šaltinius kalbame su medicinos mokslų daktaru, žinomu urologu Vytautu Kamarausku.

 

Kokį vaidmenį vaidina vitaminas D žmogaus organizme?

Vitaminas D pirmiausia yra labai svarbus kaulų sveikatai, nes be vitamino D yra neįsisavinamas kalcis, kad ir kokius kiekius papildų gertumėte. Jei organizmui trūksta D vitamino, kaulai silpnės, nes nesugebės įsisavinti kalcio. Tai dar aktualiau sportuojantiems žmonėms. Ultravioletinių spindulių pagalba gaminamas vitaminas D yra naudingas ir kitais aspektais – gerina emocinę būklę ir bendrą organizmo atsparumą.

 

Ar vitaminas D turi specifinės įtakos vyrų sveikatai?

 

Vyrams vitaminas D labai svarbus dėl vaisingumo. Kartu su vitaminu E jie padeda vystytis sertolio ląstelėms, iš kurių gaminasi spermatozoidai. Todėl vitaminų balansas, kuriame svarbų vaidmenį vaidina vitaminas D, turi didelę įtaką vyro vaisingumui. Potencijai tiesioginės įtakos nedaro, tačiau vaidina svarbų vaidmenį varpos erekcijai, nes erekcijos metu vykstantiems procesams, kur turi dalyvauti azoto oksidas, yra reikalingas didesnis vitamino D kiekis. Jis taip pat padeda erekcijos gerinimui.

 

Ar mums užtenka Saulės spindulių Lietuvoje, kad pasigamintume vitaminą D?

Deja, bet ne. Esame Šiaurinė šalis ir saulėtų dienų mūsų geografinėje zonoje yra gana mažai. Todėl organizmas yra pastovioje stresinėje būsenoje, nes oda negaudama pakankamai Saulės nepasigamina reikiamo kiekio vitamino D, kuris ne veltui yra vadinamas „džiaugsmo vitaminu“. Vitaminas D padeda organizmui kaupti melatoniną, kuris kelia euforiją, gerina miego kokybę ir visas organizmas funkcionuoja kur kas geriau. O esant vitamino D trūkumui atvirkščiai – pasireiškia imuniteto nusilpimas, prasta nuotaika, išsibalansuoja organizmo veikla, kas kartais veda prie rimtų susirgimų.

Pasirūpinkite savo oda degindamiesi:

Visi produktai

Susiję straipsniai

Kuo naudinga įdegio kosmetika

Skaityti

Odos tipas

Skaityti

10 faktų apie soliariumus, kurie jus nustebins

Skaityti

Pasaulinė D vitamino trūkumo pandemija

Skaityti

Sekite mus socialiniuose tinkluose